Všeobecné otázky

Ako často sa odporúča používanie krémových pien Allpresan®?

Nemecký výrobca neubourg skin care GmbH & Co. KG odporúča používať kozmetické prípravky Allpresan® pravidelne, a to 2x denne.

Je používanie Allpresanu® časovo obmedzené?

Používanie prípravkov Allpresan® nie je časovo obmedzené.

Po akom čase používania prípravkov Allpresan® sa dostavia prvé výsledky?

Prvé výsledky sa dostavia pri pravidelnom používaní (2x denne) za približne 7-10 dní.

Sú kozmetické prípravky Allpresan® klinicky testované?

Kozmetické prípravky Allpresan® sú klinicky testované, avšak nie sú testované na zvieratách.

Sú kozmetické prípravky Allpresan® hypoalergénne?

Krémové peny neobsahujú žiadne farbivá, aromatické látky a konzervačné látky, takže alergické reakcie sú vylúčené. Viď štúdie.

Sú kozmetické prípravky Allpresan® vhodné „pre každého“?

Naše produkty sú určené pre rôzne vekové kategórie a rôzne druhy pleti. Produkty sú vhodné pre všetkých tých, ktorí nie sú alergickí na niektorú zo zložiek a takisto niektoré výrobky sú vhodné až od troch rokov. Pre diabetikov sú vhodné prípravky s obsahom urey 5-10 %. Alergická reakcia a znášanlivosť prípravku je vždy u každého individuálna a preto vždy teba kozmetický prípravok vyskúšať na kúsku pokožky.

Je urea v kozmetických prípravkoch Allpresan® dôležitá?

V posledných rokoch sa urea stala jednou z najdôležitejších účinných zložiek v starostlivosti  o pokožku. Urea je veľmi dobre znášaná hydratačná látka. Nespôsobuje alergie.
•    5 % urey pôsobí hydratačne a udržuje pokožku jemnú.
•    10 % urey pôsobí intenzívne hydratačne a posilňuje ochrannú funkciu pokožky.
•    15 % urey pôsobí keratolyticky a zlepšuje regeneračnú schopnosť pokožky.

Je urea produkt vlastný telu alebo je umelo vyrábaný?

Urea (močovina) je prirodzený produkt látkovej výmeny, ktorý si telo vyrába samo. Cez pot sa močovina dostáva do pokožky, kde pôsobí tým, že ju "zvlhčuje", a pokožka ostáva jemná. Do produktov s obsahom urey určených na ošetrenie pleti sa používa priemyselne vyrábaná urea, teda ide o syntetickú formu urey.

Keďže trpím na atopický ekzém, mám obzvlášť citlivú pokožku. Môžem vôbec používať kozmetické produkty na ošetrenie pokožky?

Mali by ste dbať na to, aby tieto produkty neobsahovali aromatické látky a žiadne farbivá a konzervačné látky. Keďže vaša pokožka je už tak či tak v dôsledku atopického ekzému namáhaná, je vhodné ju už viac nezaťažovať.

Som kaderníčka, a preto moja pokožka prichádza denne do kontaktu s vodou a chemickými produktmi, napr. s farbou na vlasy. Moja pokožka je často podráždená a vyschnutá. Ako ju mám najlepšie ošetrovať?

Suchá, namáhaná pokožka potrebuje intenzívnu starostlivosť, ktorá ju dodatočne nedráždi. Preto odporúčame napríklad produkty obsahujúce ureu, pretože urea (tiež známa ako močovina) je známym darcom vlhkosti, ktorý je dobre znášaný.

Otázky ku kozmetickej línii Allpresan®

Sú kozmetické prípravky Allpresan® na ruky vhodné pre zákazníkov s problémovou pokožkou na rukách?

Áno, avšak  je potrebné dbať na to, aby boli odporučené produkty, ktoré neobsahujú parfum, farbivá a konzervačné látky, ktoré by mohli spôsobiť ďalšie podráždenie pokožky.

Takýmto prípravkom je krémová pena na suchú a namáhanú pokožku rúk (kód: 200201), ktorá obsahuje 5 % urey a mandľový olej. Mandľový olej sa dobre vstrebáva do pokožky, zjemňuje a ošetruje pokožku.

Sú kozmetické prípravky Allpresan® na telo vhodné pre zákazníkov s neurodermatitídou?

Áno, avšak  je potrebné dbať na to, aby boli odporučené produkty, ktoré neobsahujú parfum, farbivá a konzervačné látky, ktoré by mohli spôsobiť ďalšie podráždenie pokožky.

Takýmto prípravkom je krémová pena na veľmi suchú až šupinatú pokožku tela (kód: 200404), ktorá obsahuje 10 % urey a pupalkový olej. Mandľový olej pomáha pri regenerácii pokožky, vyhladzuje pokožku a má pozitívny vplyv na zápalové procesy.

Sú kozmetické prípravky Allpresan® na telo vhodné pre zákazníkov s psoriázou?

Áno, avšak  je potrebné dbať na to, aby boli odporučené produkty, ktoré neobsahujú parfum, farbivá a konzervačné látky, ktoré by mohli spôsobiť ďalšie podráždenie pokožky.

Takýmto prípravkom je krémová pena na extrémne suchú pokožku tela (kód: 200604), ktorá obsahuje 15 % urey, pupalkový olej a DEFENSIL®. DEFENSIL® je kompozícia účinných látok s upokojujúcimi vlastnosťami, ktorá posilňuje ochrannú bariéru pokožky a pôsobí protizápalovo. Pokožka je opätovne príjemne hladká a jemná, pocit napätia povolí a zmierni sa pocit svrbenia a začervenanie.

Otázky ku kozmetickej línii Allpresan® pedicare

Zabraňuje dezodorant na nohy Allpresan® pedicare poteniu nôh?

Deodorant na nohy Allpresan® pedicare (kód: 101103) chladí a navracia teplým a spoteným nohám sviežosť. Deodorant obsahuje čajovníkový olej, ktorý cielene pôsobí proti pachovým baktériám a podporuje ochranu pred mykózami na nohách a nechtoch. Navyše deodorant na nohy obsahuje aj mentol, ktorý dodáva pokožke nôh osviežujúcu a príjemnú vôňu.
Proti poteniu nôh je určená krémová pena na nohy Allpresan® pedicare s výťažkom z dubovej kôry a šalvie (kód:100904). Výťažky z kôry dubu uzatvárajú póry kože nôh a šalvia pôsobí proti nadmernému poteniu nôh.

Zanecháva dezodorant na obuv na oblečení alebo obuvi škvrny alebo fľaky?

Nezanecháva. Dezodorant do topánok je vhodné použiť večer po vyzutí, aby topánka mala dostatok času na usušenie a vyvetranie. Nie je vhodné striekať veľké množstvo dezodorantu a hneď topánky obuť, treba počkať aspoň 30 sekúnd. Vlhká koža topánok z vnútornej strany, môže zafarbiť pančuchy, alebo topánky. Avšak dezodorant do topánok nepoškodzuje rôzne druhy kože topánok.

Koľko % čajovníkového oleja obsahuje dezodorant na obuv Allpresan® pedicare?

Menej ako 1%.

Prenikne nechtová tinktúra, nechtový olej až do nechtového lôžka? Sú tieto prípravky proti zarastaniu nechtov?

Tieto dva produkty majú dva odlišné ošetrujúce použitia.
Ak je necht náležite ošetrený pedikérkou, prenikne tinktúra na nechty aj do hlbších vrstiev. Pomáha pri tvorbe lesklých a tvrdých nechtov. Tinktúra na nechty sa odporúča použiť jednu hodinu pred návštevou sauny, bazénov a kúpalísk, ako prevencia pred plesňovými ochoreniami.
Nechtový olej s vitamínovým komplexom a výťažkom z morských rias ošetruje aj nechtové lôžko a slúži na regeneráciu namáhaných a poškodených nechtov. Nechtový olej po ošetrení nechtov prenikne tiež do hlbších vrstiev a podporuje liečbu zarastajúcich nechtov.

Koľko % čajovníkového oleja obsahuje dezodorant na nohy Allpresan® pedicare?

Menej ako 1%.

Môžu sa kozmetické prípravky Allpresan® pedicare aplikovať na kurie oka a otlaky, resp. či ich aj odstraňujú?

Kozmetické prípravky Allpresan® pedicare môžu byť použité ako podporná liečba pri hojení, napr. krémová pena na citlivú a namáhanú pokožku nôh Allpresan® pedicare (kód: 100104), avšak konkrétny problém sa neodstráni.
Krémové peny Allpresan® sa nesmú používať na otvorené rany. Okolie rany sa môže ošetriť. Pedikérka môže použiť zmäkčovač zatvrdnutej kože ako predprípravu na odstránenie kurieho oka, sám zmäkčovač zatvrdnutej kože kurie oko neodstráni.

Otázky ku kozmetickej línii SkinCair

Na čo je určená kozmetická línia SkinCair?

Krémové peny SkinCair sú určené predovšetkým na starostlivosť a regeneráciu pokožky. Ich hlavnou zložkou je olivový olej.
Kozmetické prípravky SkinCair sú vhodné nielen na každodennú hydratáciu normálnej pokožky, ale spĺňajú aj špeciálne požiadavky suchej a citlivej pokožky.

Nahradzuje aktívna krémová pena na telo Allpresan® SkinCair bežné telové mlieko?
Áno. Výhodou krémovej peny oproti telovému mlieku je však v tom, že nezabraňuje hydratácii pokožky, rýchlo sa vstrebe a je úsporná pri aplikácii (tzn. že balenie dlhšie vydrží).

Máte nejakú otázku? Napíšte nám na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .